PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119673}

Pacyfik

The Pacific
8,0 48 461
ocen
8,0 10 1 48461
6,8 4
oceny krytyków
Pacyfik
powrót do forum serialu Pacyfik

Zamiast 10/10 dam 9/10... I robie to z bólem serca bo wojna na pacyfiku i w korei to najbardziej ciekawe wojny

ocenił(a) serial na 9
Al_Bundy

"ciekawe wojny"...

ocenił(a) serial na 9
fox6

No co.. Wojny zawsze byly interesujace.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Luevano

o jeju podoba mu się historia i interesują go wojny co tu takiego

ocenił(a) serial na 9
Luevano

Zawsze interesowalem sie historia konfliktów militarnych.. TO cos zlego?

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Szkoda tylko ze w parze z tym zainteresowaniem nie idzie wiedza. Bo Tą chyba czerpiesz z Onetu.

użytkownik usunięty
polukr

Mówię się "Tę". Wielcy weterani którzy teraz będą się wymądrzać na forum.

użytkownik usunięty

*Wymawia

ocenił(a) serial na 10

Widzisz sam się pomyliłeś wiec czego się czepiasz. ;))

użytkownik usunięty
polukr

Z tymże u mnie jest to błąd wynikający z pośpiechu- niechlujstwa, twój z braku wiedzy językowej. Mniejsza z tym. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10

A niby skąd wiesz co było przyczyna błędu ? Tak czy siak czepiasz się p

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Zgadzam się "brakuje czegoś co było w Kompani. może większej więzi między bohaterami?".

ocenił(a) serial na 9

No nie iwem.. Po prostu czegos brakuje.. Ale tak czy siak dobry

ocenił(a) serial na 9
Al_Bundy

Owszem mimo,że Pacyfik to bardzo dobry serial wojenny to jest jednak cos w nim co ni cholery nie pozwala mu w żaden sposób,dorównać Kompanii Braci...żaden odcinek nie ma tego czegos. Być może faktycznie nie czuć więzi między bohaterami, nie są oni tak wyróżniający się jak we wcześniejszym serialu (przecież każdy kto oglądał Kompanie Braci pamięta głównych bohaterów; niektórych lepiej lub gorzej, ale pamięta), a tutaj niestety tylko Leckie i Snafu jakoś się wyróżniają.... Basilone i Eugene Sledge są płascy jak figura mojej sąsiadki xD (czyt.deska) Zwłaszcza ten drugi,bo to na motywach jego ksiązki zrobiono serial.
Rozmach w scenach batalistycznych i efekty specjalne oczywiście baaardzo dobre, w końcu to Spielberg i Hanks czuwali nad tym żeby wszystko wyglądało najlepiej jak to tylko możliwe.Na pewno słabszą stroną serialu jest to że kilka epizodów to całkowicie przegadane dramaty w stylu telewizyjnych oper mydlanych...zwłaszcza odcinek o ataku na Iwo Jime, który ograniczył się do 5cio minutowej sekwencji ladowania, gdzie całą reszta przegadana. Wielka szkoda,że jedna z najważniejszych (albo najważniejsza) bitwa która rozegrała się na pacyfiku została potraktowana tak po macoszemu....spodziewałem się dobrych pól godziny efektownych walk a tu lipa,marne 5 minut. Epizod o walkach na Okinawie był 100 razy lepszy, zaraz po 2ch epizodach na Peleliu,które uważam za najlepsze odcinki w tym serialu.
Gdyby było mniej dramatu a więcej samej wojny byłoby świetnie....a tak jest tylko bardzo dobrze.

ocenił(a) serial na 10
FeRu89

"Pacyfik to bardzo dobry serial wojenny to jest jednak cos w nim co ni cholery nie pozwala mu w żaden sposób,dorównać Kompanii Braci"

Popełniasz błąd w podejściu do serialu.To nie jest Kompania Barci 2 tylko całkiem odmienna produkcja z odmiennym podejściem twórców serialu jak i Książki na podstawie której powstał Pacyfik powstały w odmienny sposób. Były pisane na podstanie sporządzanych na gorąco Natanek A kompanie braci pisano dziesiątki lat po wojnie. Bardziej się pamięta i przy piwie opowiada te spektakularne zdarzenia a nie o szarej okopowej codzienności.

Oglądając pacyfki trzeba się wyzerować i zapomnieć o Kompani Braci.

ocenił(a) serial na 9
polukr

Ja nigdzie nie napisałem że porównuje go do kompanii Braci. Wiem i mam pełną świadomosć tego iż jest to zupełnie inny serial i inaczej trzeba go traktować,jednak napisałem tylko że za dużo dramatu telewizyjnego zamiast wojny na pacyfiku. Radzę przeczytać jeszcze raz co napisałem.....Serial jma po prost uwiecej słabych momentów i kiepskich bohaterów,płytkich nijakich. Taka jest moja opinia.Z gustami się nie dyskutuje :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones