Mroczne materie (2019-2022)
Mroczne materie: Sezon 2 Mroczne materie Sezon 2, Odcinek 1
Odcinek Mroczne materie (2019-2022)

The City of Magpies

47m
7,3 352
oceny
7,3 10 1 352
Mroczne materie
powrót do forum s2e1

Wymogi multi-etniczności w obsadzie seriali prowadzą do ciut wkurzających niezgodności z książkowym pierwowzorem.
1. WIll wygląda jak uchodźca z Pakistanu, ale w sumie Pullman nie sugeruje, że to był rdzenny Anglik.
2. Ruta Skadi - królowa łotewskich wiedźm grana przez (skądinąd bardzo piękną) mulatkę. Jednak nie do końca bałtycki typ urody...
3. Dla mnie najbardziej rażący jest lord Boreal. U Pullmana udawał staronagielskiego arystokratę w naszym świecie, a w serialu wygląda jak pirat z wybrzeży Somalii.

Ciekawe co czeka nas dalej... czy aniołowie okażą się Azjatami? ;)

ocenił(a) serial na 6
voltar_79

Zobacz: w książkach i serialu występują dajmoniony, magiczny Pył, czarownice, szamani i przechodzenie między światami - i w ogóle nas to nie dziwi, bo to historia fantastyczna ;-) To dlaczego w 2020 roku wciąż dziwią aktorzy, którzy mają inny kolor skóry niż biały, a też chcą grać w serialu fantasy?? :P Serial jest produkowany przez wytwórnię, w której pracują ludzie z całego świata! Czytałam trylogię Pullmana wiele lat temu i ją uwielbiam (choć nie pamiętam masy szczegółów), ale nawet nie zauważyłam, że aktorzy mają inny kolor skóry, bo co to ma do rzeczy :P To jest fantasy.....

Double_3

Dobrze by było by byli obsadzani za dobrą grę aktorską a nie kolor skóry. Nie dziwię się, czemu James McAvoy zagrał w tym serialu z kilkadziesiąt minut i nie chodzi mi o materiał źródłowy tylko o słaby scenariusz i dialogi. Nie wiem czy te 2 młode dziewczyny (jedna z Gry o Tron) z 2 sezonu nie miały więcej czasu antenowego. Reżyser dał szansę wykazać się młodym aktorom, którzy bądźmy szczerzy średnio sobie poradzili. Lepiej nie myśleć jaka katastrofa czeka na nas w 3 sezonie.

ocenił(a) serial na 9
Double_3

Za to Skadi nie jest łotewskobrzmiącym nazwiskiem :) to imię olbrzymki z mitologi nordyckiej więc od bałtyjskości również bardzo daleko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones