PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35584}

Kompania braci

Band of Brothers
8,7 136 948
ocen
8,7 10 1 136948
8,4 13
ocen krytyków
Kompania braci
powrót do forum serialu Kompania braci

Jestem po odcinku 7 i przyznam szczerze, że nic nie rozumiem. Ale od początku.
Odcinek 6
Amerykanie siedzą w lesie. Niemcy strzelają do nich z czołgu, a oni odpowiadają jedynie strzałami z karabinów i moździerzy.
Odcinek 7, zdobywanie miasta.
Znów jest pełno Niemców, snajper, conajmniej jeden czołg, a Amerykanie biegną na przód bez osłony ani samolotów ani czołgu. Jakim cudem udaje im się zdobyć czołg pojmać 100 jeńców skoro nie mają przewagi?

ocenił(a) serial na 9
Jaune93

A może nieco inaczej odnośnie 7 odcinka:
Kiedy Speirs przejmuje dowodzenie, biegnie w stronę muru, przeskakuje przez niego, a później wraca zostaje ucięta scena batalii i amerykanie są w posiadaniu czołgu i mają 100 jeńców. Stąd moje pytanie: jak się im to udało i dlaczego nie ma tych szczegółów w serialu?
Niemcy mają czołg, chyba haubicę i snajpera, to się poddali, mimo że Amerykanie nie mieli przewagi, a raczej było na odwrót. Dlaczego Niemcy zamierzają uciekač, gdy mogą sié ciągle bronić?

Jaune93

Samej sceny Ci nie wyjaśnię, bo już nie pamiętam. Ale w tym okresie armia niemiecka nie była monolitem. Były jednostki fanatyczne o wysokim morale, były składające się ze zwykłych poborowych, wyciągane z najgłębszych rezerw. Mogły różnić się poziomem wyszkolenia, wyposażeniem i doświadczeniem bojowym. Również dowódcy mogli nie być zatwardziałymi nazistami. Mieszkam w Poznaniu i mam niedaleko do trzech fortów dawnej twierdzy. Dwa są w dobrym stanie, w 1945 poddały się bez walki, trzeci jest ruiną, bo tam Niemcy się bronili i Rosjanie ściągnęli ciężką artylerię oraz lotnictwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones