PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853680}

Clarice

5,7 465
ocen
5,7 10 1 465
Clarice
powrót do forum serialu Clarice

To nie jest jakiś bardzo zły serial, raczej wpadnie do kategorii przeciętnej, ale jest to serial, który nie ma powodu, żeby istnieć.

Dotąd wyemitowane zostały 2 odcinki i drugi podobał mi się znacznie bardziej, niż pilotażowy, ponieważ zaczął iść we własną stronę zamiast być zlepkiem nawiązań do marki, do której w pełni i tak nawiązać nie może ze względu na prawa autorskie, tylko, że... No właśnie, po co w takim razie w ogóle nawiązywać?

Sama idea stworzenia tego serialu jest dla mnie równie bezsensowna co chęć nakręcenia filmu o Jamesie Bondzie, w którym nie będzie można wspomnieć o tym, że jest on agentem Jej Królewskiej Mości, więc będzie po prostu jakimś tam agentem; M i Q nie będą mogli się pojawić, więc Bond będzie działał bez gadżetów; a do tego nie będzie mógł jeździć Aston Martinem ani pić martini, więc zrobi się z tego po prostu każdy inny film sensacyjny- może nawet bardzo dobry, ale po co łączyć go z Bondem? Jasne, na pewno przyciągnie to ludzi na początku, ale wywoła też falę porównań, które w takich przypadkach zawsze są niekorzystne dla nieuzasadnionej nowej adaptacji.

I wybranie Clarice na główną bohaterkę w tym przypadku też podejrzanie pachnie mi takim zwykłym chwytem marketingowym, może trochę jeszcze lenistwem, kiedy gdyby zamiast niej stworzono postać nowej agentki mógłby to być całkiem przyzwoity serial.
A tak to jedyne co zrobił to wyrwał postać ze świata przedstawionego, ale nie dlatego, że miał wizję na osadzenie jej w zupełnie nowych, ciekawych okolicznościach, tylko dlatego, że został do tego zmuszony i skazał się na istnienie już zawsze w cieniu oryginału.

ocenił(a) serial na 3
Suzuke

Według mnie twórcy powinni rozpisać fabułę z naciskiem na jeden wątek kryminalny, który powoli rozwijałby się przez cały sezon, i dzięki temu mieć czas, żeby skupić się na psychologii głównej bohaterki. Na razie wszystko jest nijakie.

LukaszJarosz25

Prawda, na razie cały czas lecimy na schemacie, w którym na początku odcinka Clarice jest ignorowana, a na koniec i tak okazuje się jedyną idealną osobą do danego zadania, nieważne czego ono dotyczy, i wszyscy, którzy dotąd patrzyli na nią krzywo przekonują się, żeby pozwolić jej je wykonać... Aż do następnego odcinka, w którym znowu patrzą na nią krzywo i mam wrażenie, że taka formuła bardzo szybko stanie się zbyt powtarzalna i męcząca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones