PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699212}

Apokalipsa: I wojna światowa

Apocalypse : La 1ère Guerre mondiale
8,5 1 682
oceny
8,5 10 1 1682
Apokalipsa: I wojna światowa
powrót do forum serialu Apokalipsa: I wojna światowa

Film pokazuje idealnie jakim bezsensem była I Wojna Światowa

ocenił(a) serial na 7
maciekd_filmweb

To była wojna w starym stylu. Imperialna, żeby nie powiedzieć imperialistyczna. Walka toczyła się o prestiż, światową supremację i kolonie w Afryce. A że to kosztowało życie 10 czy 15 milionów żołnierzy, ani dowództwa Aliantów, ani Niemców jakoś specjalnie nie obchodziło. I właśnie o tym jest ten serial.

christinearron

Serial jest bardzo dobry uważam że jest lepszy od serialu o II Wojnie Światowej, z określeniem bezsensu trochę się zagalopowałem, powiniem to być określane dramatem bez ktorego niebyłoby państwa Polskiego

ocenił(a) serial na 7
maciekd_filmweb

Moim zdaniem od "Apokalipsa II wojna światowa", różni go to, że moim zdaniem nie ma w nim aż tylu kłamstw, propagandy i wciskania kitu widzowi jak w serii o II WŚ. Nie czepiałam się tego, że nazwałeś to bezsensem. Tylko chodziło mi o to, że pokazano tu o co tak naprawdę toczyła się wojna. Wcale nie o obronę Belgii tylko o to o czym pisałam.

christinearron

Kłamstw jest o wiele więcej, szczególnie w odcinku pierwszym. Ale cóż to produkcja francuska, czegóż innego się spodziewać.

ocenił(a) serial na 10
ffi

a sadzisz ze niemcy by byli bardziej obiektywni?

szakalaka_3

A u Was biją murzynów?

ocenił(a) serial na 10
ffi

Nie nie, w tym o drugiej wojnie jest o wiele więcej "manipulacji",

ocenił(a) serial na 10
christinearron

Niestety tak to było. Wojna nie wiadomo o co, można by powiedzieć. Szukali pretekstu na siłę i zamach im to umorzliwił

ocenił(a) serial na 10
maciekd_filmweb

To prawda. Daje do myślenia

maciekd_filmweb

Zjawiska paranormalne istnieją. A śmierć? Nie jest końcem dla umierającego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones